Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

A katasztrófa után beperelték a Boeinget

A katasztrófa után beperelték a Boeinget
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

A szenátusi meghallgatáson kiderült, akár az amerikai légügyi hatóság felelőssége is megállapítható.

Pert indítottak a Boeing cég ellen egy amerikai szövetségi bíróságon. Ez az első eljárás, amit azután indítottak, hogy március 10-én lezuhant az etióp légitársaság Boeing 737 MAX típusú repülőgépe, megölve a fedélzetén lévő 157 embert. A tragédia után felmerült az amerikai légügyi hatóság (FAA) felelőssége is, ők engedélyezték a lezuhant géptípus módosításait.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

A szenátusi meghallgatáson a szervezetet vezető Daniel Ellwell azt mondta, hogy az ilyen engedélyezéseknél évtizedek óta magát a repülőgépgyártót bízzák meg az ellenőrzésekkel. Ha minden egyes új, vagy módosított repülőgép ellenőrzését a hatóságnak kellene elvégezni, akkor ahhoz tízezer új munkahelyet kellene létrehozni, és az egész 1,8 milliárd dollárba kerülne a vezető szerint.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

100 milliós segélyt ajánl az áldozatok hozzátartozóinak a Boeing

Trump dicsérte Erdogant és Törökországot, de csalódottan nyilatkozott európai NATO-szövetségeseiről

"Csak semmi diplomácia kérem, mi amerikaiak vagyunk" - romlanak az USA kapcsolatai világszerte