Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Elesett az Iszlám Állam utolsó bástyája

Elesett az Iszlám Állam utolsó bástyája
Szerzői jogok  Reuters
Szerzői jogok Reuters
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Győzelmet hirdetett Szíria keleti részén az amerikai támogatású kurd-arab fegyveres koalíció, a Szíriai Demokratikus Erők.

Elesett a magát Iszlám Államnak nevező terrorszervezet utolsó bástyája Szíriában. Győzelmet hirdetett az ország keleti részén az amerikai támogatású kurd-arab fegyveres koalíció, a Szíriai Demokratikus Erők (SDF).

HIRDETÉS
HIRDETÉS

A szervezet szóvivője jelentette be, hogy sikerült felszabadítani Baghúz települést, az utolsó olyan területet, amelyet a dzsihadisták még ellenőrzésük alatt tartottak.

A milíciaszövetség február elején indította meg offenzíváját az iraki határ közelében fekvő város ellen.

Az amerikai elnök Floridában Szíria és Irak térképét mutatta újságíróknak. Donald Trump szerint az Iszlám Állam teljesen elvesztette uralmát a térség fölött.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Trump: amerikai autócégek üzemeiben gyártunk rakétákat az amerikai haderőnek

Kína exportkorlátozásokat vezetett be tíz amerikai vállalattal szemben

A szélsőjobboldali Abelardo De la Espriella nyerte a kolumbiai elnökválasztást