Ausztrál világcsúcs a pályakerékpáros vébén

Írta: Daniel Bozsik

A Leigh Howard, Sam Welsford, Kelland O'Brien és Alex Porter négyes Nagy-Britannia kvartettjét győzte le az üldözéses verseny döntőjében.

Új pályakerékpáros világcsúcsot futott az ausztrál válogatott a lengyelországi Pruszkowban rendezett világbajnokság üldözéses versenyén. A Leigh Howard, Sam Welsford, Kelland O'Brien és Alex Porter négyes Nagy-Britannia kvartettjét győzte le a döntőben. Az ausztrál csapat 3 perc 48 másodperc és 12 tízezredmásodperc alatt tette meg a négy kilométeres távot, 1,8 másodpercet javítva az eddigi világcsúcson.

A nők versenyében is hasonlóképpen alakult a döntő: az ausztrál négyes a brit csapatot 0,2 másodperccel megelőzve az ausztrál négyes nyerte a futamot. Ausztrália még egy érmet szerzett a pályakerékpáros világbajnokságon: Sam Welsford a holland Matthijs Buchlit győzte le a 15 kilométeres scratch egyéni futamban.