Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Végletek: Ausztráliában hőhullám, az USA-ban sarkvidéki hideg

Végletek: Ausztráliában hőhullám, az USA-ban sarkvidéki hideg
Szerzői jogok  REUTERS/Lindsay DeDario
Szerzői jogok REUTERS/Lindsay DeDario
Írta: Euronews
Közzétéve: A legfrissebb fejlemények
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Az USA-ban az ítéletidőnek már több mint 20 halottja van. Az embereknek nem ajánlják, hogy egyhuzamban 5-10 percnél több időt töltsenek a szabad levegőn.

Extrém időjárás sújtja Ausztráliát és az Egyesült Államokat is. Ausztrália a még ott is szokatlan mértékű hőhullámtól szenved: január volt az ország eddigi legmelegebb hónapja. Egy hete Adelaide-ben mérték a legmagasabb hőmérsékletet: 46,6 Celsius fokot.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Agata Imielska, az Ausztrál Meteorológiai Szolgálat munkatársa szerint az extrém forróság egy északról érkező forró légáramlat eredménye, illetve a hideg áramlatok teljes hiányáé.

Az Egyesült Államokat eközben a sarkvidéki levegővel érkezett extrém hideg sújtja, és további lehűlést jósolnak. A leghidegebb város jelenleg Chicago, ahol hidegebb van, mint az Antarktiszon. Az ítéletidőnek már több mint 20 halottja van. Az embereknek nem ajánlják, hogy egyhuzamban 5-10 percnél több időt töltsenek a szabad levegőn.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Anthropic újra megnyithatja a Mythos 5-höz való hozzáférést egyes amerikai szervezeteknek

Amerikai csapások Irán ellen egy teherhajó elleni dróntámadás után

Trump dicsérte Erdogant és Törökországot, de csalódottan nyilatkozott európai NATO-szövetségeseiről