Katari csoda az Ázsia Kupán

Szerzői jogok REUTERS/Suhaib Salem

A katari labdarúgó-válogatott története első Ázsia Kupáját nyerte. Minden mérkőzésén győzött és csak a döntőben kapott egyetlen gólt.

Története során először Katar nyerte az Ázsia Kupát, miután a döntőben 3-1-re győzött Japán ellen. A katariak Ali Almoez fantasztikus góljával szereztek vezetést a 12. percben. Még nem telt el fél óra, amikor Abdulaziz Hatem bombájával már 2-0 volt a javukra.

A japánok csak a 69. percben tudtak szépíteni, ez volt az első gól, amit Katar az egész tornán kapott. A végeredményt a 83. percben egy kezezés után a videóbíró segítségével megítélt 11-esből Akram Afif állította be.

A 2022-es világbajnokság rendezője, Katar válogatottja az Ázsia Kupán 19 gólt lőve minden mérkőzését megnyerte. A négyszeres győztes Japánnak ez volt az első vesztes döntője.