Baboséknak most nem sikerült

Samantha Stosur és Csang Suaj nyerte az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság női páros döntőjét Melbourne-ben.

Elveszítette a női páros döntőt Babos Tímea és Kristina Mladenovics az ausztrál nemzetközi teniszbajnokságon.

Pedig a címvédő magyar-francia kettős biztatóan kezdett az ausztrál Samantha Stosur és a kínai Csang Suaj ellen.

Az első szettben, brékelőnyben 3-2-nél Babos fej fölötti ütése után Mladenovics lecsapással szerzett pontot, így 40:15-nél csak egy pont hiányzott a 4-2-höz.

Az ellenfél innen fordított, és zsinórban négy játékot nyerve hozta az első játszmát.

A második szettben az egyre bizonytalanabb Babosék már nem brékeltek, Mladenovics adogatójátékát viszont 3-3-nál elveszítették, ami a mérkőzésbe került.

Stosur és Csang Suaj 6:3, 6:4-re győzött, a kétszeres WTA világbajnok Babos ötödik női páros Grand Slam-döntőjéből a negyediket veszítette el.

Ezen a szinten Csang az első diadalát aratta, Stosur harmadszor nyert Grand Slam-tornát női párosban.