NBA: két vendéggyőzelem

Szerzői jogok Alonzo Adams-USA TODAY Sports

A keleti főcsoportban a Lakers idegenben nyert az Oklahoma City ellen. a nyugatiban pedig a New York otthon kapott ki a Washingtontól.

Az NBA nyugati főcsoportjában, Oklahoma Cityben vendéggyőzelem született. A Los Angeles Lakers 10 ponttal verte a Thundert, pedig az első negyedben még ugyanilyen arányban vezettek a hazaiak.

A Lakers azonban fokozatosan erőre kapott, és az első félidő végére már majdnem kiegyenlítődtek az erőviszonyok.

Az utolsó két negyedben teljesen feljött a kaliforniai csapat, és magabiztosan nyert. A végeredmény: Lakers-Thunder 138:128. A vereség dacára az oklahomai csapat a harmadik, a Los Angeles-i pedig pillanatnyilag a nyolcadik.

A keleti főcsoportban a New York Knicks az utolsó pillanatokig vezetett a Washington Wizards ellen.

A fővárosi csapat azonban a végén pontot szerzett. A végeredmény 101:100 – a vendégek javára.

A keleti főcsoportot a Milwaukee vezeti. A Washington a 11-ik, a New York pedig a 13-ik.