Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Újabb üzenet Washingtonból Berlinnek

Újabb üzenet Washingtonból Berlinnek
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve: A legfrissebb fejlemények
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

A Bild magazin cikke szerint a berlini amerikai nagykövet szankciókkal fenyegette meg azokat a cégeket, amelyek részt vesznek a német-orosz közös gázvezeték, az Északi Áramlat építésében.

Újabb üzenetet küldtek Washingtonból Berlinnek, hogy ne üzleteljen Moszkvával. A Bild magazin cikke szerint a berlini amerikai nagykövet szankciókkal fenyegette meg azokat a cégeket, amelyek részt vesznek a német-orosz közös gázvezeték, az Északi Áramlat építésében.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

A Balti-tengerben futó vezeték direkt kapcsolatot jelent Oroszország és Németország között. Erről korábban Donald Trump azt mondta, hogy Berlin Moszkva fogja.

A nagykövet szerint ez az együttműködés sérti az Ukrán érdekeket is, mert így a tranzitból nem származik ott bevétel.

A szankciókkal kapcsolatban egyik nagy cég - sem az OMV, sem a Shell nem akart nyilatkozni.

Német kormányzati források szerint az üzenet nem tükrözi a két ország közötti diplomáciai egyezségeket.

A Bild által "zsarolásnak" nevezett diplomáciai figyelmeztetésről a német külügyminiszter azt mondta, hogy az európai energetikai kérdéseket Európában kell megoldani és nem az Egyesült Államokban.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Hőhullám Európában: lehűtik magukat a berlini állatkert elefántjai és medvéi

Egy berlini zenész látványossággá varázsolja a németek nyitómeccsét

Németország: úrnapi tavi körmenet Bajorországban