Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Mégsem ebolás a Burundiból hazatért svéd férfi

Mégsem ebolás a Burundiból hazatért svéd férfi
Szerzői jogok  TT News Agency/Fredrik Sandberg via REUTERS
Szerzői jogok TT News Agency/Fredrik Sandberg via REUTERS
Írta: Euronews
Közzétéve: A legfrissebb fejlemények
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Három hetet töltött ott, és hazaérkezte után gyakorlatilag azonnal jelentkeztek rajta a betegségéhez hasonló tünetek.

Mégsem ebolás a svéd férfi, aki a betegségéhez hasonló tünetekkel került Uppsala Egyetemi Kórházába, miután hazatért Burundiból. Három hetet töltött ott, és hazaérkezte után gyakorlatilag azonnal jelentkeztek rajta a kór tünetei. A labortesztek eredményei péntek estére készültek el. Az ebola lappangási ideje három hét is lehet.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

"A páciens az eboláéhoz hasonló tünetekkel érkezett be hozzánk, ami főleg azért volt aggasztó, mert a közelmúltban egy fertőzött térségben tartózkodott " - mondta Mikael Köhler infektológus.

Burundiban ugyan nincs ebolajárvány, ám a vele határos Kongói Demokratikus Köztársaságban közel hat hónapja igen. A betegség eddig 354 emberrel végzett az afrikai országban.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Elhunyt a thaiföldi Badzsrakitijabha hercegnő, a nők jogainak szószólója

Halálos összecsapások Kenyában az amerikai ebola-karanténközpont miatt

Újabb ötmillió eurót adományoz az Európai Unió az ebola-járvány elleni védekezésre