Alpesisí-vk: Hirscher nyerte a szlalomot Saalbachban

Ezzel már ő minden idők legjobb osztrák síelője.

Az osztrák Marcel Hirscher nyerte az alpesisí-világkupa sorozat férfi műlesikló versenyét az ausztriai Saalbachban.

A szerdai óriás-műlesiklásban elért hatodik hely után a csütörtöki versenyt nem bízta a véletlenre az összetett világkupa éllovasa. Már az első futam után is több, mint fél másodperccel vezetett honfitársa, Michael Matt és a norvég Henrik Kristoffersen előtt.

A második futamban annyit változott a helyzet, hogy Hirscher és Kristoffersen közé a svájci Loic Meillard jött be, míg Matt visszacsúszott az ötödik helyre, illetve az osztrák előnye 52 századmásodpercről 38-ra csökkent. De szlalom-győzelme nem forgott kockán.

Hirscher a vk-sorozat 10 versenyéből 9-et megnyert idén. Egyúttal pályafutása 63. világkupa futam-győzelmét ünnepelhette hazai havon. Ezzel a kétszeres olimpiai bajnok, hétszeres összetett világkupa-győztes, 29 éves sportember lett minden idők legsikeresebb osztrák síelője.