EventsEsemények

Brazil siker a Copa Sudamericana döntőjében

Szerzői jogok REUTERS/Paulo Whitaker

Az Atletico Paranaense szétlövéssel hódította el a trófeát.

A brazil Atletico Paranaense nyerte a második számú dél-amerikai labdarúgó kupasorozatot, a Copa Sudamericanát.

A döntő első mérkőzésén a Junior nem tudott előnyt összeszedni, így 1-1-es döntetlennel utazott a kolumbiai csapat Curitibába.

Ott pedig a 27 percben hátrányba került, amikor egy labdavesztést követően Pablo Felipe Teixera lőtt a kapujuk jobb alsó sarkába, 1-0.

Aztán az 58. percben egy szögletből jött az egyenlítés; a fejesbe Teofilo Gutierrez stukkolt bele, amit a brazil kapus nem védhetett, 1-1 - összesítésben 2-2.

Több gól nem esett, így szétlövés döntött a kupa sorsáról.

A 4. párban Gutierrez az égbe lőtt, és ő már a második kolumbiai volt, aki hibázott.

Tehát Thiago Heleno lábában volt a kupagyőzelem. Ö pedig nem vacakolt, hálószaggató bombával zárta le a döntőt.

Ezzel az Atletico Paranaense története első nemzetközi trófeáját hódította el, ezzel a következő szezonban a „dél-amerikai BL-ben”, a Libertadores-kupában indulhat.

Copa Sudamericana,
döntő, visszavágó:

Atlético Paranaense (brazil)–Junior (kolumbiai) 1–1 (Pablo 27., ill. T. Gutiérrez 58.) – tizenegyesekkel 4–3