Pazar döntők a hágai cselgáncs GP-n

Összesen 27 ország szerzett érmet Hágában, egészen nagyszerű pillanatok tették élvezetessé a verseny utolsó napját.

A hágai cselgáncs Grand Prix zárónapjának férfi versenyzője a korábbi világelső szerb Alekszandr Kukolj lett. Nagyszerű versenyzéssel jutott el a 90 kilósok döntőjéig.

Az orosz Alexander Roszljakovot egy uchi matával és egy kis külső horoggal győzte le, a brit Frazer Chamberlainst lábsöpréssel, míg a belga Joachim Bottieau-t szintén uchi matával múlta fölül.

A döntőben a regnáló világbajnok, Nikiloz Sherazadisvili várt rá, aki címéhez méltó könnyedséggel menetelt a fináléig. Két legszebb pillanata közül az egyik egy uki goshi volt az orosz Szaid Emi Zsambekov ellen, a másik a finn Aatu Laamanen elleni uchi matája.

Így tehát a döntőben a világranglista első két helyezettje találkozott. A finálét a szerb dzsúdós briliáns mozdulata döntötte el, amikor kinyújtott lábán keresztül dobta el ellenfelét. Az aranyérmet a rendező Hága városának sportigazgatója adta át.

„Párszor már találkoztunk, és mindig nagy csatát vívtunk. A meccseink mindig izgalmasak, most is erre számítottam. Nyíltan támadunk, ezúttal én jöttem ki jobban belőle - nem is lehetnék boldogabb" – nyilatkozta Alekszandr Kukolj.

A nap női versenyzője az orosz Antonyina Szmeleva, aki már a selejtezőkben is dinamikusan dzsúdózott. A francia Sama Hawa Camara elleni 78 kilós döntőben nagyszerű földmunkájával kerekedett ellenfele fölé. Ez volt az orosz versenyző első Grand Prix-aranya.

„Nagyon boldog vagyok. Régóta vártam erre a pillanatra, nagyszerű, hogy végre elérkezett” - mondta.

A 100 kilósok között az izraeli Peter Paltchik lett a legjobb. A döntőben a fehérorosz Mikita Sviryd ellen aranyponttal nyert és szerezte meg sorozatban második elsőségét.

Vanessa Atangana révén Kamerun is megszerezte első érmét, egy ezüstöt a +78 kilósok között. Az arany a fehérorosz Marina Szluckaját illette.

A +100 kilós döntőben az ukrán Jakiv Kammo egy fantasztikus ouchi garival győzte le román ellenfelét. Így összesen 27 ország szerzett érmet Hágában...

A nap mozdulata két hazai versenyző összecsapásán született és a bronzért küzdő Ilona Lucassen a volt világbajnok Marhinde Verkerk ellen mutatta be.