Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Mike Pence: "Trump jövőre újra találkozna Kim Dzsong Unnal"

Mike Pence: "Trump jövőre újra találkozna Kim Dzsong Unnal"
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Az amerikai alelnök a Szingapúrban zajló ázsiai-csendes-óceáni csúcstalálkozón mondta ezt, ahol a dél-koreai elnökkel egyeztetett.

Az amerikai elnök tervei között szerepel egy újabb találkozó az észak-koreai vezetővel a jövő évben, és ezen az egyeztetésen mindenképpen igyekszik majd elkerülni, hogy a múltbéli hibák megismétlődjenek. Ezt mondta Mike Pence alelnök a Szingapúrban zajló ázsiai-csendes-óceáni csúcstalálkozón, ahol a dél-koreai elnökkel egyeztetett.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

"Tiszteletben tartjuk a két Korea közt folytatott tárgyalásokat. Moon elnökkel rendkívül nyíltan beszélgettünk, és ő biztosított engem afelől, hogy a tárgyalási folyamat az Egyesült Államokkal való szoros együttműködésben zajlik majd. És afelől is, hogy Dél-Korea továbbra is ragaszkodik az ENSZ határozatok és szankciók betartásához" - fogalmazott Mike Pence.

Csütörtökön kamerák kereszttüzében bontott le a dél-koreai hadsereg egy őrhelyet a két Korea között húzódó demilitarizált zónában. A Phenjanban nemrég megkötött megállapodás értelmében ugyanis abban egyeztek meg, hogy tíz őrhelyet eltávolítanak a zónából.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Kim Dzsongun még intenzívebb fegyverkezést ígér, szerinte atomháború fenyegeti a régiót

Mexikó ünnepel: elsőként jut a vb egyenes kieséses szakaszába

Humanoid robotok lépnek kifutóra a modellekkel egy szöuli divatbemutatón