Az Euronews többé nem érhető el Internet Explorer-rel, ez a böngésző ugyanis nem támogatja a legújabb technikai fejlesztéseket. Arra kérjük, használjon más keresőt, mint amilyen az Edge, Safari, Google Chrome vagy Mozilla Firefox.

Tóth Krisztián ezüstérmes Taskentben

Öt súlycsoport küzdelmeivel zárult vasárnap a cselgáncs Grand Prix az üzbég fővárosban. Az olimpiai kvalifikációs sorozat taskenti versenyén Szoszlan Bosztanov volt a nap embere, aki megnyerte a férfiak plusz 100 kilós súlycsoportját.

Az orosz versenyző végig dinamikusan cselgáncsozott uchi-mata dobásokkal jutott el ipponokig.

A hazai szurkolók bánatára a fináléban az üzbég Bekmurod Oltibojev sem tudta megállítani.

Bosztanov egy waza-arival vezetést szerzett, ezt még kiegyenlítette Oltibojev, végül azonban az orosz dzsúdós nyert egy újabb waza-arival.

“Ez az első aranyérmem egy Grand Prix-versenyen a plusz 100 kilósok között. Nem is tudom kifejezni az érzéseimet, rendkívül boldog vagyok, hogy megvan az első aranyam” - mondta Bosztanov.

A nőknél a 78 kilós súlycsoportban a koszovói Loriana Kuka diadalmaskodott, ezzel a balkáni ország harmadik aranyérmét szerezte meg Taskentban. A döntőben az osztrák Bernedette Graf ellen ipponnal győzött. Ez pályafutása második Grand Prix-győzelme.

“Tavaly még junior voltam, a 70 kilósok között. Idén először versenyzek a 78 kilós súlycsoportban, a felnőtteknél. Minden új volt számomra, nagyon örülök, hogy ilyen jól sikerült" - mondta Loriana Kuka.

Koszovó végzett az éremtáblázat élén Taskentben. Loriana Kuka mellett az olimpiai bajnok Majlinda Kelmendi és Distria Krasniqi is aranyérmet szerzett.

A férfiak 100 kilós súlycsoportjában Elmar Gaszimov végig esélyeshez méltóan versenyzett. Az azeri cselgáncsozó a döntőben viszont hátrányba került: megintették a francia Alexandre Iddir ellen passzivitás miatt. Végül egy remek dobás után ipponnal nyert.

Iryna Kindzerska állhatott föl a dobogó legfelső fokára nők plusz 78 kilós súlycsoportjában. Az azeri dzsudoka a döntőben a német Carolin Weisst győzte le egy O-soto-gari dobással.

A férfiak 90 kilogrammos súlycsoportjában Tóth Krisztián ezüstérmet szerzett. A magyar dzsúdós az elődöntőben a török Mikail Ozerlert győzte le, sérülése miatt azonban nem tudott tatamira lépni a döntőben. Az aranyérem az azeri Mammadali Mehdijev nyakába került. Ő az orosz Vorobjev ellen nyert az elődöntőben.

A nap dobása a német Karl Richard Frey nevéhez fűződik. A 100 kilós súlycsoportban a svéd Joakim Dvarby ellen egy nagyszerű ellentámadással győzött, és így bronzérmet szerzett.