Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Küszöbön az újabb focibotrány

Küszöbön az újabb focibotrány
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

A FIFA elnöke, a PSG és a Manchester City lehet érintett a bevételi trükközésben.

A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség elnöke és a világ leggazdagabb klubjai közül kettő is érintett lehet a pénteken kirobbant botrányban.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

A Football Leaks értesülései szerint ugyanis Gianni Infantino még az európai szövetség főtitkáraként szemet hunyt afölött, hogy a francia Paris Saint-Germain és az angol Manchester City kreatívan könyvelje el hirdetési bevételeit.

A párizsi klubnál a katari turisztikai hivatal szponzorációját értékelték évi 100 millió euróra, miközben egy független vizsgálat szerint az maximum pár millió euró értékű lehetett. Manchesterben Abu Dhabi szponzorok pénzeivel trükköztek hasonlóképpen.

A két klubnak ez azért volt előnyös, mert így papíron teljesítették a pénzügyi Fair Play szabályait, melyek a kiadásokat a bevételekhez igazítják és megsértésük akár nemzetközi eltiltással járhat. Ráadásul olyan játékosokat igazolhattak, akiket egyébként nem vásárolhattak volna meg.

A két egyesület az akciót lejáratásnak tartja.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Ronaldo vezette 5–0-ás győzelemre Portugáliát Üzbegisztán ellen, Anglia ikszelt Ghánával

Messi tovább növelte vb-gólrekordját, Franciaország és Norvégia bekerült a kieséses szakaszba

Vb: Spanyolország kiütötte Szaúd-Arábiát, Belgium döntetlen játszott Iránnal