Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Angelina Jolie: menekültválság van Dél-Amerikában

Angelina Jolie: menekültválság van Dél-Amerikában
Szerzői jogok 
Írta: Daniel Bozsik
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Az ENSZ Menekültügyi Főbiztosságának különmegbízottja szerint előre látható volt és megelőzhető lett volna a mostani krízis.

Előre látható és megelőzhető lett volna az a dél-amerikai menekültválság, amit sok százezer venezuelai elvándorlása okozott az elmúlt években. Ezt Angelina Jolie, az ENSZ Menekültügyi főbiztosságának különmegbízottja mondta Peruban. A színésznő Limában venezuelai menekültekkel is találkozott és ellátogatott az ország északi részén lévő határátkelőhelyhez is.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

— Miután annyi mindenkivel beszéltem, teljesen nyilvánvalóvá vált számomra, hogy ezt senki sem örömében teszi. A venezuelaiak, nem északra, az Egyesült Államokba mentek, hanem délre, Peruba. De sokan mentek Kolumbiába és Ecuadorba, amelyek szintén nagylelkű országok ezekben a válságos időkben – mondta Angelina Jolie.

Az ENSZ adatai szerint az élelmiszer- és a gyógyszerhiány, illetve a pénz gyors leértékelődése miatt csaknem 3 millió venezuelai hagyta el az országot 2015 óta, ebből mintegy 400 ezren Peruba érkeztek. A venezuelai kormány szerint azonban szó sincs menekültválságról.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

21 év után visszaadta ENSZ-jószolgálati nagyköveti címét Angelina Jolie színésznő

ENSZ: 2,4 millió menekülő áttelepítésére lesz szükség 2027-ben

Nyolc évnyi pereskedés után megegyezett a válásáról Angelina Jolie és Brad Pitt