Forma-1: Hamilton nyert Szocsiban

A brit pilótának egyre inkább érik a címvédés, az ötödik vb-címe.

A négyszeres világbajnok Lewis Hamilton nyerte a Formula-1-es Orosz Nagydíjat, így nagy lépést tett a címvédés felé.

A Mercedes 33 éves brit pilótájának ez volt idei 8., pályafutása 70. futamgyőzelme.

A pole pozícióból startoló másik mercedeses, a finn Valtteri Bottas zárt a második helyen Szocsiban, miután - csapatutasításra - maga elé engedte Hamiltont.

Mögöttük a két Ferrari, Vettel és Räikkönen érkezett. Majd a motorbüntetések miatt a mezőny végéről rajtoló két Red Bull futott be.

A születésnapos Max Verstappen (21) - aki három rajthelyes büntetést is kapott, úgy lett ötödik - kiérdemelte a nap versenyzője díjat.

A pilóták összetett versenyében Hamilton 50 pontos előnyre tett szert legfőbb riválisával, a szintén négyszeres vb-győztes Sebastian Vettellel szemben.

A konstruktőrök versenyében a Mercedes előnye már 53 pont a Ferrari előtt.

Folytatás a jövő hétvégén Szuzukában, a Japán Nagydíjjal.