US Open: Djokovics 3. diadala

A szerb teniszező beérte Pete Samprast.

Pályafutása során harmadszor nyerte meg a US Opent Novak Djokovics. A szerb teniszező három játszmában győzött a döntőben a 2009-es bajnok, argentin Juan Martín del Potro ellen.

A férfi egyes fináléja 3 óra 15 percig tartott, az elején többnyire Djokovic dominált, így 6-3-ra nyerte az első szettet.

A második játszmára Del Potro feljavult, a több mint másfél órás(!) szett csak rövídítésben dőlt el.

A tie-breakben ismét Djokovics volt a jobb (7-6), majd a harmadik játszmában 4-3-nál elvette ellenfele adogatását, a sajátját pedig hozta (6-3). A 31 éves játékos 14. alkalommal nyert Grand Slam-tornát, amivel beérte az eddig egyedül harmadik Pete Samprast.

Djokovicsot csak Roger Federer (20) és Rafael Nadal (17) előzi meg a rangsorban.