Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

A klímaváltozás ellen tüntettek Franciaországban

A klímaváltozás ellen tüntettek Franciaországban
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Több tízezren tüntettek francia városokban a lemondott környezetvédelmi miniszter mellett, és azért, hogy a kormány tegyen többet a klímaváltozás ellen.

Több tízezren tüntettek Franciaország nagyobb városaiban. Lépéseket követeltek a kormánytól a klímaváltozás ellen, egyúttal kiálltak Nicolas Hulot korábbi környezetvédelmi miniszter mellett, aki a kabinet ezirányú tevékenységével kapcsolatos elégedetlensége miatt mondott le. Demonstrációk voltak a többi között Párizsban, Marseille-ben, Strasbourgban és Toulouse-ban is. 

HIRDETÉS
HIRDETÉS

A műsorvezető és aktivista Nicolas Hulot a kormány legnépszerűbb minisztere volt, távozása nagyon rosszkor jött Emmanuel Macron elnöknek, akinek népszerűsége a kezdeti hurráoptimizmus után ereszkedőben van. A mostani tüntetésekhez Macron korábbi baloldali elnökválasztási ellenfelei, Jean-Luc Melenchon és Benoit Hamon is csatlakoztak. 

Nicolas Hulot Twitter-üzenetben köszönte meg a tömegnek a támogatást. Azt írta: az embereknek megvan az erejük, hogy változtassanak gyermekeik jövőjén.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Sikertelen klímacsúcs Bangkokban, tüntetések világszerte

350 traktor vonult be Párizsba

Brüsszel 45 milliárd euróval győzné meg az uniós gazdákat, hogy támogassák a Mercosur-megállapodást