US Open: Fucsovics közel járt a bravúrhoz

Djokovic a hőség segítségével győzte le a magyar teniszezőt.

Könnyű győzelemmel kezdett a 37 éves Roger Federer az amerikai nyílt teniszbajnokságon (US Open).

A második helyen kiemelt, hússzoros Grand Slam-bajnok svájci klasszis szűk két óra alatt, három sima szettben (6-2, 6-2, 6-4) győzte le a japán Nishioka Josihitót a torna első fordulójában, és a 2. fordulóban a francia Benoit Paire ellen lép majd pályára.

A kétszeres US Open-bajnok Novak Djokovicot nem csak a New York-i, tikkasztó hőség, hanem Fucsovics Márton is alaposan megizzasztotta. A magyar játékos megnyerte a második játszmát, a harmadikban pedig brékelőnyben vezetett 4-2-re.

Sajnos onnan már nem nyert játékot, így 3 óra alatt a szerb sztáré lett a meccs (6-3, 3-6, 6-4, 6-0).

A nőknél a világranglistán második, itt első helyen kiemelt Caroline Wozniacki a 2011-ben egyéniben, 2005-ben párosban US Open-győztes Samantha Stosur-el került össze - de nem lett szoros a találkozó.

A korábban New Yorkban kétszer is döntőző dán játékos 6-3, 6-2-vel intézte el az egykor szebb időket megélt, sérülése miatt egy teljes évet kihagyó ausztrál riválisát.

Egy másik korábbi győztes, a 2006-os bajnok Marija Sarapova az elnyűhetetlen Patty Schnyderrel vívott egy izgalmas meccset. Az orosz teniszező simán hozta az első szettet, de a másodikban csak rövidítésben gyűrte le 39 éves svájci ellenfelét (6-2, 7-6).

A magyar Babos Tímea 3 szoros játszmában (6-4, 5-7, 6-4) „elvérzett” a 11. helyen kiemelt, orosz Kaszatkina ellen.