Judo GP: Karakas Hedvig bronzérmes!

A budapesti verseny első napjának összefoglalója.

A judo visszatért az elmúlt év világbajnokságának helyszínére. A 2018-as budapesti Grand Prix első napján a hölgyeknél a brazil Rafale Silva emelkedett ki. Az 57 kg olimpiai bajnoka elképesztően izgalmas döntőt vívott a német Theresa Stollal. Kevesebb mint 10 másodperccel a csata vége előtt Silva a második waza arit jelentő támadását is végigvitte, így megnyerte a viadalt. Ez volt a dél-amerikai első sikere a 2 évvel ezelőtti olimpiai elsősége után.

A férfiaknál Nagayama Ryuju volt a nap sztárja. A fiatal japán koncentrált és hatékony judóval rukkolt elő 60 kg-osok mezőnyében. Az orosz Albert Oguzov ellen a döntőben is diadalmaskodott, amivel 5. első helyét jegyezte egy World Tour versenyen.

A távol-keleti ország a nőknél is szerzett aranyérmet, a 48 kg-osok döntőjében Endo Hiromi honfitársát, Yamazaki Tamamit múlta felül.

Férfi 66 kg-ban sem szakadt meg a japán hegemónia, itt a fináléban az egyiptomi Mohamed Abdelmawgoud volt az ázsiaiak, név szerint Tagawa Kenzo áldozata.

A pénteki nyitány 5. súlycsoportjában, a női 52 kg-ban nem meglepő módon ugyancsak a felkelő nap országáé lett az arany: Tsunoda Natsumi a belga Charline Van Snicket győzte le a döntőben.

A nap mozdulata a moldáv Denis Vieru nevéhez fűződik, aki a férfi 66 kg egyik bronztalálkozóján nagyszerű osoto gari technikával lepte meg a mongol Dovdont.

A nap momentuma pedig a hazai közönség kedvencéé, Karakas Hedvigé volt: a magyar dzsudoka drámai csatában lett 3. helyzett női 57 kg-ban.