Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

A beilleszkedett arabokat is megharagította Netánjáhu

A beilleszkedett arabokat is megharagította Netánjáhu
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Az úgynevezett nemzetállam-törvény szerint izrael csak a zsidók állama.

Körülbelül ötvenezer zsidó és drúz tüntetett Tel Avivban egy új törvény ellen, amely Izraelt a zsidó nemzet államaként határozza meg. A százhúszezres drúz közösség a legjobban integrált arab kisebbség, amely hangsúlyosan jelen van a hadseregben és a közigazgatásban.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

"Azért gyűltünk ma itt össze" mondta Amal Asszad, az izraeli hadsereg drúz származású nyugalmazott tábornoka, "hogy változtassák meg ezt a rossz törvényt. Izraelért, a zsidókért, az összes kisebbségért. Ez egy rossz törvény, mind egyenlőek vagyunk, zsidók, arabok, drúzok, mindannyian. Testvérek vagyunk, együtt védjük meg ezt az országot, együtt építjük és együtt élünk békességben."

A nemzetállam-törvény azokat az arabokat bőszítette fel leginkább, akik lojálisak voltak a zsidó államhoz. Benjamin Netanjahu miniszterelnök azt mondta, a nemzetállam-törvény nem csorbítja a drúzok jogait, és egy olyan jogszabályt javasolt, amely speciális státuszt biztosítana nekik.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Zavargások törtek ki Észak-Írország több városában egy késeléses támadás után

A dél-afrikai elnök ígéri: intézkedik az „illegális bevándorlással kapcsolatos aggodalmak" ügyében

50 éves lenne, ha élne – Alekszej Navalnijra emlékeztek Oroszország-szerte