Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

27 ellenzékit állítottak bíróság elé Zimbabwéban

27 ellenzékit állítottak bíróság elé Zimbabwéban
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Azzal vádolják őket, hogy zavargásokat szítottak.

Szombat reggel bíróság elé állították Zimbabwéban a Mozgalom a Demokratikus Változásért nevű ellenzéki párt huszonhét tagját, akiket azzal vádolnak, hogy zavargásra bujtották fel a híveiket az elveszített választások után. A párt szóvivője szerint a vádak hamisak.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

"Veszélyben a demokrácia. Tudjuk, hogy Emmerson Mnangagwa elnök mindig is ilyen brutálisan politizált, és egy percig sem habozik, ha embereket kell megöletnie azért, hogy hatalmon maradhasson. Régóta ismerjük őt" - mondta Nkululeko Sibanda.

Szerdán a biztonsági erők összecsaptak a tüntetőkkel, hatan meghaltak. Az ellenzék hívei tiltakozni akartak Mnangagwa pártjának szerintük csalással elért győzelme ellen.

A Krokodil becenéven is ismert egykori belügyminiszter és titkosszolgálati főnök új korszakot ígért a hányatott sorsú afrikai országnak, miután félreállította idős elődjét és egykori harcostársát, Robert Mugabét, aki évtizedekig kemény kézzel uralkodott Zimbabwéban.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Mexikó másik világbajnoksága: az eltűntek családjai segélykiáltásra használják a futballt

Százak vonulnak a meggyilkolt francia diáklány, Lyhanna emlékére

14 év börtönre és 400 millió rubel pénzbüntetésre ítélték Kurszk korábbi kormányzóját