Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Észak-Korea nem állt le atomprogramjával

Észak-Korea nem állt le atomprogramjával
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Amerikai műholdfelvételek tanúsága szerint folytatják a rakéták fejlesztését.

Amerikai hírszerzési források szerint Kim Dzsong Un észak-koreai vezető ígérete ellenére továbbra is gyártanak interkontinentális rakétákat az ázsiai országban.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

A Washington Post az utóbbi hetekben készült műholdfelvételekre hivatkozva arról ír, hogy abban a sanumdongi létesítményben folytatják a fejlesztést, ahol összeszerelték az első, az Egyesült Államok elérésére is képes interkontinentális hordozórakétát. Sorra járnak a teherautók ki és be, és más jelek is arra utalnak, hogy a telep teljes gőzzel üzemel.

Melissa Hanham amerikai Korea-szakértő azt írta a twitteren, hogy nem minden elemét tudták megerősíteni a washingtoni értesüléseknek.

Donald Trump júniusi szingapúri találkozóján megegyezett az észak-koreai diktátorral az atomfegyverek fejlesztésének leállításáról. Az amerikai elnök azt állította, hogy Észak-Korea már nem jelent nukleáris veszélyt.

A szingapúri megállapodás azonban csak szóbeli volt, a két ország vezetőjének találkozójáról nem készült jegyzőkönyv.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Folytatják az észak-koreai diktátor féltestvérét megmérgező nők perét

Amerikai csapások Irán ellen egy teherhajó elleni dróntámadás után

Trump dicsérte Erdogant és Törökországot, de csalódottan nyilatkozott európai NATO-szövetségeseiről