Judo GP: Színvonalas hétvége volt

A zágrábi verseny 3. napjának összefoglalója

A zárónap az előző kettőhöz hasonló izgalmakat hozott Zágrábban. A Judo Grand Prix vasárnapi főhőse a férfiak között végül a grúz Guram Tushishvili volt.

A királykategóriában, azaz a +100 kg-ban senki sem tudta megállítani a keleti versenyzőt, aki ellentmondást nem tűrően masírozott a fináléba. A döntőben az izraeli Or Sasson várt rá. A párosítás színvonaláról sokat elmond, hogy a sportág szakértői szerint akár két hónap múlva a világbajnokság minden eldöntő mérkőzésén is megismétlődhet a párharc.

A horvát fővárosban végül Tushishvili örülhetett, aki ipponnal verte riválisát. A győztes karrierje negyedik World Tour viadalát nyerte meg.

A hölgyeknél a szomszédos Szlovéniából érkező Anamari Velensek volt a vasárnap legjobbja a legerősebb, +78 kg-os súlycsoportban.

A döntőben a tunéziai Cheiks Rouhou volt az ellenfél, aki mindent bevetett, de ezüstérmesként zárt: Velensek egy látványos ipponnal diadalmaskodott. A győztes más a 18. érmét szerezte egy ilyen rangos versenyen.

A férfi 100 kg-os kategóriában az érmeket a horvát miniszter, dr. Davor Bozsinovics akasztotta a dobogósok nyakába, az aranyat az orosz Niyaz Iljasov kapta, aki a döntőben waza arival verte a kanadai Kyle Reyest.

Női 78 kg-ban a francia Madeleine Malonga zárt az élen, aki a fináléban két waza arival győzte le a szlovénok üdvöskéjét, Klara Apotekart.

A nap momentuma a férfi 90 kg-os Avtandili Tchrikishvilié, aki a felesége, és gyermeke szeme láttára múlta felül a kubai Asley Gonzalezt.

Egy waza ari is elég volt a sikerhez a korábbi 81 kg-os világbajnoknak, aki ezzel első World Tour aranyát szerezte a 90-esek között. A büszke édesapa a családjával ünnepelte ezt a sporttörténelmi pillanatot.