Tour de France: dán szakaszgyőzelem

Szerzői jogok REUTERS/Stephane Mahe

Dán szakaszgyőzelem született vasárnap a Tour de France-on, de ez az összetett állását nem befolyásolta érdemben.

Magnus Cort Nielsen nyerte a Tour de France vasárnapi szakaszát. Az Asztana dán versenyzője idén először indul a francia országúti kerékpáros körversenyen. A versenyzők ezúttal Millau és Carcassonne között tettek meg 181,5 kilométert.

A befutó szoros lett, a három dobogós csak pár kilométerrel a vége előtt szakította le a bolyt. Nielsen mögött végül a spanyol Izaguirre lett a második, míg a holland Mollema végzett a harmadik helyen.

A 15. szakasz eredménye nem változtatott az összetett élcsoportján, melyet továbbra is a Sky csapat két brit versenyzője, Geriant Thomas és Chris Froome vezet a holland Tom Dumoulin előtt.

Hétfőn pihenőnap következik, kedden 218 kilométer vár a mezőnyre, a befutó jövő vasárnap lesz Párizsban.