Belgium is elődöntős, 2-1-re verte Brazíliát

Szerzői jogok REUTERS/Murad Sezer

Fernandinho öngólja jelentette az első, De Bruynéé a második találatot a negyeddöntőben. Majd Reanato Augusto hozta vissza a brazil reményeket...

Kazanyban találkozott egymással a brazil és a belga válogatott péntek este. A világbajnokság egyik legjobban várt negyeddöntőjének győztese Franciaországgal játszik majd az elődöntőben.

A brazil kezdőcsapatban nem volt meglepetés, az eltiltott Casemirót Fernandinho helyettesítette, a belgáknál viszont bekerült a kezdőbe a japánok ellen gólt szerző Marouane Fellaini és Nacer Chadli, és kikerült Yannick Carrasco és Dries Mertens.

A 13. pecben Chadli bal oldali szögletére ugrott a rövidnél Kompany (vagy hozzáért, vagy nem), mögötte pedig Fernadinho felkarján csusszant a brazil kapuba a labda, 0-1.

A 32. percben "lábon lőtte magát" Brazília. Szögletet végzett el a selecao, amiből lekontrázták őket a belgák. Lukaku vezette vagy 40 méteren át, majd a villámakciót a jobboszekötő posztján követő De Bruyne elé tálalt, aki védhetetlenül tüzelt a 16-osról a jobb alsó sarokba, 0-2.

A brazilok az elmúlt egy év összes meccsén nem kaptak annyi gólt, mint itt bő félóra alatt!

A félidőben 2-0.

A második félidőre egy offenzív brazil válogatott érkezett vissza.

Ennek a 76. percben lett meg az eredménye. Coutinho löbbölte a 11-es pont magasságába a labdát, amire a 3 perce beállt Reanato Augusto érkezett, és fejelt látványosan a bal alsó sarokba. Courtois nem védhette, 1-2.

A 93. percben közel került a hosszabbítás kiharcolásához Brazília. Egy Gouglas Cost-Neymar kombináció után az utóbbi tekert a bal felső sarok irányába, ám Courtois szögletre tolta ujjheggyel!

Belgium 2-1-re nyert, és az örömünnep után készülhet a franciák elleni elődöntőre.