Az Euronews többé nem érhető el Internet Explorer-rel, ez a böngésző ugyanis nem támogatja a legújabb technikai fejlesztéseket. Arra kérjük, használjon más keresőt, mint amilyen az Edge, Safari, Google Chrome vagy Mozilla Firefox.

Csaknem fél évszázada nem sikerült senkinek az, ami most a belgáknak

Szerzői jogok
REUTERS/Toru Hanai

Már úgy nézett ki hétfő este, hogy újabb meglepetés születik az oroszországi focivébén, ahol több esetben sikerült diadalmaskodnia az esélytelennek tartott csapatoknak is. A nyolc közé jutásért vívott harcban 0-2-es hátrányból sikerült a meccs favoritjának számító belgáknak visszatérniük, és történelmi győzelmet aratniuk.

A japánok Haraguchi 48. percben, majd Inui 52. percben szerzett góljával már fél lábbal a legjobb nyolc közt érezhették magukat. Azonban 17 perccel később jött a hidegzuhany: Vertonghen szerencsés fejesgóljával szépítettek a belgák, majd 5 percre rá Fellaini egyenlített. A drámai mérkőzés a 94. percben fordult tragikussá a japánoknak, mikor a csereként beállt Chadli megszerezte a továbbjutást érő találatot a Vörös Ördögöknek.

Utoljára 48 évvel ezelőtt, 1970-ben a (nyugat)németeknek sikerült 0-2-es hátrányból mégis továbbjutni az angolok ellen a engyeddöntőben. Azonban azon a meccsen "csak" hosszabbítás után sikerült ezt kiharcolniuk, nem a rendes játékidőben. A mexikói világbajnokságon Beckenbauer, Müller, Seeler és Berti Vogts fémjelezte németekkel szemben az angoloknál Boby Charlton és Geoff Hurst játszott.

Milyen volt egy belga légitársasággal repülni hétfőn?

A cikk szerzője épp a meccs alatt utazott a Brussels Airlines-zal, és talán nem meglepő, hogy a személyzet is vébélázban égett. Brüsszelbe érkezésemkor negyed órája ment a meccs, a pilóta búcsúzáskor bemondta, hogy egyelőre 0-0-ás döntetlenre áll a meccs. A reptér tévéi előtt komoly tömeg állt, még a pultos is a képernyőre függesztett tekintettel szolgált ki.

Majd jött a dráma a belgáknak, mikor felszálltam a következő gépre, már 0-2-vel mentek a japánok, amit az utastársak erős oh la la-zással nyugtáztak. Már a felszállás után jelentkezett be a pilóta lelkesena fejleményekkel, 2-2 az állás, a gólszerzők Vertonghen és Fellaini. Természetesen útközben sem felejtett el minket tájékoztatni, nem sokkal leszállás előtt jelentette be, hogy vége a meccsnek, és 3-2-re nyertek a belgák. Az utasok tapssal hálálták meg a tudósítást, és persze a jó hírt.