VB2018: kiesett az Európa-bajnok, Uruguay is negyeddöntős

Uruguay-Portugália 2-1

Uruguay 2-1-re legyőzte az Európa-bajnok Portugáliát, ezzel a dél-amerikai együttes jutott a legjobb nyolc közé.

A 7. percben Cavani ívelt át balra Suarezhez, aki pontosan játszotta vissza a labdát a kapu elé berobbanó csatártársának. Cavani fejesét nem védhette Rui Patricio, 1-0.

A szünetig nem változott az eredmény.

Az 55. percben egy portugál szögletnél Pepe emelkedett a legmagasabbra, és fejelt az uruguayi kapuba, 1-1. Uruguay első gólját kapta a vébén.

A 62. percben Betancurt találta meg a támadást bal szélen kísérő Cavanit, aki a 16-os sarkáról állítás nélkül, csavart a hosszú sarokba, beállítva a 2-1-es végeredményt.

Így szombaton a világ két legjobb játékosa - az argentin Messi után a portugál Ronaldo is - búcsúzott a vébétől.

Uruguay és Franciaország július 6-án, egymás ellen játssza az első negyeddöntőt.