VB 2018: Franciaország negyeddöntős, Argentína búcsúzott

Az izgalmas, fordulatos, gólgazdag nyolcaddöntő végeredménye: 4-3.

Franciaország hétgólos mérkőzésen győzte le Argentínát, ezzel elsőként negyeddöntős az oroszországi vébén.

Remekül kezdtek a franciák. Mbappé húzott kapura a 13. percben, és Rojo csak felborítani tudta őt, amint a 16-oson belülre ért. A megítélt 11-est Griezmann értékesítette, 1-0.

A 42. percben váratlanul jött az egyenlítés; Di Maria jó 25-ről álomszép bombával mattolta Llorist, 1-1.

A második félidő argentin góllal indult. Messi lövésébe piszkált bele Mercado, 1-2.

Az 57. percben a francia hátvéd, Pavard kapáslövése vágódott védhetetlenül a dél-amerikaiak kapujába, 2-2.

Majd az ifjú Mbappé percei következtek; előbb szemfüles, majd Giroud passzából higgadt gólt lőtt, 4-2.

A 93. percben Kun Agüero szépített a végeredményen. Lionel Messi ezzel a 4-3-as vereséggel búcsúzott a vébétől, és alighanem az argentin nemzeti csapattól is egyúttal.