NBA-döntő: hosszabbítás után előnyben a címvédő

A Cleveland egy buta hiba miatt nem nyert.

Az aktuális csapatával 2011 óta mindig nagydöntőző LeBron James 51 pontot dobott, egy hajszálra volt a bravúrtól a Cleveland az észak-amerikai profi kosárliga 2018-as fináléjának első meccsén, a címvédő ellen péntek hajnalban.

A sötétben szerelésben játszó Cavs jól kezdte a meccset, szinte végig vezetett az első félidőben, a második negyedben 11 ponttal is az otthon kezdő Golden State Warriors ellen, de a nagyszünetre már 56-56–os döntetlennel mentek a csapatok.

A kiegyenlített folytatás végén a Clevelandnek meg volt a lehetősége a győzelemre, de néhány másodperccel a dudaszó előtt büntetőt rontott. Smith megszerezte a lepattanót, de támadás helyett kivezette a labdát a gyűrű alól. 107-107, következhetett a hosszabbítás!

Ott már minden összejött a Warriorsnak, három triplát is beszórtak, így végül 10 ponttal nyerték meg a végig nagyon szoros meccset (124-114).

A hazaiaknál Durant, Thompson és Curry is 20 pont fölé jutott.

A címvédő ezzel 1–0-ra vezet az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcban.