NBA: a címvédő GSW újra döntős

Zsinórban negyedszer is Golden State Warriors – Cleveland Cavaliers végjáték.

A címvédő Golden State Warriors jutott be az NBA nagydöntőjébe, miután a Nyugati főcsoport döntő párharcát, a 7. meccset 101–92-re megnyerte Houstonban a Rockets ellen.

Pedig nagyon nem így indult!

A sötét szerelésben játszó hazaiak, James Harden és Eric Gordon vezetésével hozták az első két negyedet, így féltávnál 11 pontos előnnyel fordultak. (Ők ketten összesen 55 pontig jutottak a meccsen)

A harmadik játékrész hozta a komoly fordulatot!

Stephen Curry és Kevint Durant (ketten 61-et szereztek csapatuk 101 pontjából!) kimagasló dobószázalékának köszönhetően megsorozta ellenfelét a Warriors, 18 ponttal szerzett többet ebben a 10 percben, mint a Rockets - ebből Curry egymaga 14-et!

A Huston még csak szorossá sem tudta tenni a legvégét (101-92), ezért hiába vezettek a texasiak 3-2-re is a párharcban, a Golden State jutott zsinórban negyedszer is az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság döntőjébe...

... ahol sorrendben negyedszer is a LeBron James fémjelezte Cleveland Cavaliers gárdája lesz az ellenfelük.

NBA, Nyugati főcsoportdöntő, 7. mérkőzés:

Houston Rockets–Golden State Warriors 92–101 (24–19, 30–24, 15–33, 23–25)

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–3, a Golden State-nek.