Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Venezuela szabadon engedett két amerikait

Venezuela szabadon engedett két amerikait
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

A gesztus ellenére Washington nem enyhít a szankciókon.

A venezuelai kormány váratlanul szabadon engedte a két éve őrizetben tartott amerikai mormon misszionáriust és feleségét.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Joshua Holt és venezuelai származású felesége Bob Corker szenátor, a külügyi bizottság republikánus elnöke kíséretében érkezett meg az Egyesült Államokba.

A férfit a 2016-os államcsíny kísérletben való részvétel vádjával tartották Nicolas Maduro börtönében.

A venezuelai elnök szóvivője szerint a házaspár szabadon engedése egy gesztus volt Washington felé, a diplomáciai kapcsolatok rendezése érdekében.

Közben az amerikai alelnök, Mike Pence azt közölte, a Venezuelával szembeni gazdasági szankciók érvényben maradnak, a két amerikai kiszabadulása ellenére.

Az Egyesült Államok nem ismerte el Maduro május 20-i újraválasztását. Ezután Washington és Caracas kölcsönösen diplomatákat utasított ki, majd az Egyesült Államok újabb szankciókkal sújtotta Venezuelát.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Videó: francia vadászgépek Washington felett tisztelegnek az USA jubileuma előtt

Washington: a Lincoln-emlékmű medencéje pár nappal a felújítás után bezöldült

Trump nem csempészheti be a saját nevét a Kennedy Centerbe