Bajnokok Ligája győztes a Real Madrid!

A csereként beálló Bale duplája döntött.

A 20:45-kor kezdődő Bajnokok Ligája döntőben a Real Madrid tizenharmadszor, a Liverpool pedig hatodszor hódíthatta volna el a legrangosabb európai kupát.

Az első játékrészben lesgólt szerzett a Real, szabályosat még egyik csapat sem, így gól nélkül ért véget a félidő. Viszont kényszerű csere akadt mind a két oldalon: Salaht Lallana, Carvajalt Nacho váltotta.

A térfélcsere után közelebb jártak a vezetéshez a blancók: Isco a kapufát találta el. Az 51. percben megtört a jég: Benzema góljával lett 1-0 a címvédőnek! De csak 4 percig örülhettek a madridiak... Mané találatával egyenlítettek az angolok, majd nem sokkal később Bale bejött csereként és meglőtte élete gólját! 2-1-es Real előnynél Mané majdnem duplázott: 20 perccel a vége előtt kapufát lőtt a szenegáli. Gareth Balenek viszont összejött a két gól, igaz, ehhez kellett a Liverpool kapusa, Karius is, aki bevédte a walesi lövését.

1981 óta nem veszítettek BEK/BL döntőt a 3-1-re nyerő Királyi Gárda tagjai.