Formula-1: Nőtt Hamilton előnye

A világbajnoki címvédő idei második futamgyőzelmét aratta.

Lewis Hamilton nyerte a Formula-1-es Spanyol Nagydíjat. A világbajnoki címvédő brit autóversenyző idei második, pályafutása 64. futamgyőzelmét aratta.

Az élről rajtoló Hamilton remekül kapta el a rajtot, és az első helyet csak akkor adta át, amikor kerékcserére állt ki a boxba.

Miután visszatért, Hamilton visszavette az első helyet, a hajrában pedig már nem történt változás az élmezőnyben, így a Mercedes kettős győzelmet aratott, mert a második helyet a finn Valtteri Bottas szerezte meg.

A dobogóra még Max Verstappen állhatott fel, a versenyen a többieknél többször kereket cserélő Sebastian Vettel negyedik lett.

A német pilóta hátránya ezzel nőtt az összetett pontversenyben. Öt futam után Hamilton 17 ponttal vezet.

A konstruktőröknél Mercedes, Ferrari, Red Bull a sorrend.