Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Pompeo: Irán célja a Közel-Kelet ellenőrzése alá vonása

Pompeo: Irán célja a Közel-Kelet ellenőrzése alá vonása
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Az amerikai külügyminiszter ezt Izraelben mondta, háromnapos közel-keleti útjának második állomásán.

Irán célja a Közel-Kelet ellenőrzése alá vonása - mondta a néhány napja kinevezett amerikai külügyminiszter Jeruzsálemben, az izraeli kormányfővel közösen tartott sajtótájékoztatóján.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

A zsidó állam Mike Pompeo háromnapos közel-keleti útjának második állomása, Szaúd-Arábia után és Jordánia előtt.

"Mélyen aggaszt bennünket az az egyre növekvő fenyegetés, amelyet Irán Izraelre és a régióra jelent, az a törekvés, melynek célja a Közel-Kelet ellenőrzése alá vonása. Az Egyesült Államok Izrael mellett áll abban a harcban, hogy megvédje szuverenitását" - fogalmazott Mike Pompeo, az amerikai diplomácia új vezetője az iráni atomprogrammal és az arról három éve kötött nemzetközi megállapodással kapcsolatban.

"Véleményem szerint a legnagyobb veszélyt a világra és országainkra az iszlamista fegyverkezés és a nukleáris fegyverek fúziója jelenti, különös tekintettel Irán nukleáris fegyverkezési terveire" - közölte az izraeli kormányfő, Benjamin Netanjahu.

Pompeo előzőleg Szaúd-Arábiában tárgyalt, ahol elhangzott, hogy vessenek ki további szankciókat Iránra, mert ballisztikus rakétaprogramjával sérti a vonatkozó nemzetközi döntéseket, illetve támogatja a terrorizmust, és beavatkozik a térségbeli országok belügyeibe.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Meggyengülhet a világ egyik legerősebb szövetsége? Izrael és Amerika 78 évének története

Az Egyesült Államok izraeli nagykövete közölte kollégáival, hogy lehetőleg még ma hagyják el Izraelt

Egymást lövi Irán és az Egyesült Államok, és mindketten a tűzszünet megsértésével vádolják a másikat