A Boston elbúcsúztatta a Milwaukee-t

A mezőny legeredményesebb játékosa Khris Middleton, 32 pontot dobott.

A Boston Celtics házigazdaként 16 ponttal legyőzte a Milwaukee Bucks csapatát az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) rájátszásában, a keleti főcsoport negyeddöntőjének szombati, utolsó mérkőzésén, így megnyerte a párharcot.

A mezőny legeredményesebb játékosa a vendégek közül került ki - Khris Middleton 32 pontot dobott -, a hazaiak azonban Al Horford (26), Terry Rozier (26) és Jayson Tatum (20) vezérletével magabiztosan győztek. Ellenfelük a Philadelphia 76ers lesz a főcsoport-elődöntőben.

Nyugaton az elődöntő első meccsén a címvédő Golden State Warriors 22 ponttal legyőzte a New Orleans Pelicans együttesét, pedig egyik legjobbja, Stephen Curry sérülés miatt nem is lépett pályára.

Kelet, főcsoport-negyeddöntő:

Boston Celtics-Milwaukee Bucks 112-96

Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4-3, a Boston javára.

Nyugat, főcsoport-elődöntő:

Golden State Warriors-New Orleans Pelicans 123-101

Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1-0, a Golden State javára.