15 másodpercen múlt a magyar hokiálom

Írta: Pálfi Rita

A britek elleni meccsen kétgólos előnyről, a lefújás előtt 15,8 másodperccel kapott góllal szállt el a magyar jégkorong-válogatott feljutás a budapesti divízió I/A világbajnokságon.

Csaknem hétezer magyar és körülbelül nyolcszáz brit szurkoló nézte a Papp László Arénában a hokielitbe való feljutásról döntő magyar-brit mérkőzése.

A nap folyamán dőlt el, hogy a magyaroknak megmaradt az esélye az A-csoportba kerülésre, miután a kazahok legyőzték a lengyeleket, az olaszok pedig a szlovéneket. A délutáni mérkőzésen az olaszoknak drukkoló magyarok akkor még nem sejthették, hogy nem a magyar csapatnak, hanem saját magának “kaparta ki a gesztenyét” az olasz együttes.

A torna meglepetéscsapatának számító britek 9 ponttal álltak a tabella élén a meccs előtt, míg a magyarok hatpontosak voltak. Azaz nekik mindenképp rendes játékidőben nyerniük kellett volna,a briteknek elég volt a pontszerzés is.

A meccs nagyon jól indult, két perc elteltével emberelőnybe került a magyar együttes, s élt is a lehetőséggel: Bodó Christopher lőtte közelről a pakkot a brit kapuba. A találatot követően kiegyenlített küzdelem jellemezte a harmadot, de több gól nem született.

A második harmadban sem, így egygólos előnnyel kezdte a magyar csapat az utolsó játékrészt. Erdély Csanád gólját hosszas videózás után adták meg a bírók, így a 42. percben már kétgólos előnyben voltak a magyarok. A britek egyre nagyobb nyomás alatt tartották a magyar kaput, és ennek az 51. percben meg is lett az eredménye, 2-1-re szépítettek. Három perccel a vége előtt büntetőt lőhetett Hári János, de kimaradt a magyar lehetőség. Majd 15,8 másodperccel a vége előtt a kapusukat lehozó briteknek sikerült egyenlíteniük. A 2-2es rendes játékidőbeli eredmény pedig a brit és az olasz csapat feljutását eredményezte a hokielit legjobb 16 csapata közé.

A magyaroknak a maradék időben még két lehetőségük is adódott, de nem sikerült visszaszerezniük a vezetést. A két csapatra ezután még 5 perc hosszabbítás és szétlövés várt, ez utóbbit a britek nyerték.

Ez volt a vébé egyetlen hosszabbításos mérkőzése.

Eredmény, 5. (utolsó) forduló: Nagy-Britannia – Magyarország 3-2 (0-1, 0-0, 2-1, 0-0, 1-0) – szétlövés után —————————————————————————————————————— gólszerzők: Dowd (51.), Farmer (60.), illetve Bodó (4.), Erdély (42.) A britek azt a bravúrt vitték végbe, hogy két év alatt két osztály ugrottak, és most 24 év után szerepelhetnek ismét a legjobbak között. A szombaton zárult kaunasi divízió I/B vb-ről a házigazda litvánok jutottak a divízió I/A-ba.

A világbajnokság végeredménye: 1. (és feljutott) Nagy-Britannia 11 pont 2. (és feljutott) Olaszország 9 3. Kazahsztán 9 4. MAGYARORSZÁG 7 5. Szlovénia 6 6. (és kiesett) Lengyelország 3 Pontazonosságnál egymás elleni eredmény rangsorolt. Forrás: MTI/euronews