Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Trump ismét csatlakozna a TPP-hez?

Trump ismét csatlakozna a TPP-hez?
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Csak akkor lép vissza, ha kedvezőbb megegyezésre jutnak a korábbinál.

Ismét csatlakozna az Egyesült Államok a Csendes-óceáni Partnerségi Megállapodáshoz (TPP), amelyből egy éve kilépett. Donald Trump közölte, hogy ez csak akkor lehetséges, ha jobb egyezséget tudnak kötni, mint Obama elnök.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

A bent maradt 11 tagország – Ausztrália, Chile, Brunei, Japán, Kanada, Malajzia, Mexikó, Peru, Új-Zéland, Szingapúr és Vietnam – márciusban írt alá újabb megállapodást.

Az amerikai elnök első intézkedései között volt, hogy kivonult a nemzetközi szövetségből mondván, hogy az kedvezőtlen az amerikai gazdaságra nézve. 

Donald Trump csütörtökön jelezte visszalépési szándékát. Twitter üzenetében így fogalmazott: "Már van kétoldalú megállapodásunk a TPP hat tagjával, és azon dolgozunk, hogy megegyezzünk a legnagyobbal, Japánnal, amely éveken át szorongatott minket a kereskedelemben!"

A japán pénzügyminiszter kijelentette pénteken, hogy országa örömmel venné a megegyezést az Egyesült Államokkal, bár nehéz tárgyalások várhatók.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Trump: amerikai autócégek üzemeiben gyártunk rakétákat az amerikai haderőnek

Földrengés lesz? A Szent András-törésvonalban felgyülemlett feszültség még sosem volt ilyen magas

Túl gyorsan avulnak az F-35 vadászgépek - vagyonokat kell költeni rájuk