Római Maraton: Jairus Kipchoge nyert

Több mint 15 ezren álltak a római Colosseum melletti rajtvonalnál a 24 Római Maratonon vasárnap reggel. A versenynaptárban nem a legfontosabb futam a római, de minden bizonnyal az egyik legszebb. A világ 130 országának futói a táv 42 kilométere alatt megcsodálhatták fontosabb látványosságokat.

Több mint 15 ezren álltak a római Colosseum melletti rajtvonalnál a 24 Római Maratonon vasárnap reggel. A versenynaptárban nem a legfontosabb futam a római, de minden bizonnyal az egyik legszebb. A világ 130 országának futói a táv 42 kilométere alatt megcsodálhatták szinte az összes fontosabb látványosságot.

A versenyt egyébként több ezer rendőr és önkéntes felügyelte, a biztonság érdekében a futókat rengeteg mobilkamera figyelte.

A pálya amúgy nem tartozik a legkönnyebbek közé, 77 kanyar és forduló nehezítette a futók életét.

A férfiak versenyében már 10 kilométer után látni lehetett, hogy ha nem is világrekorddal, de mindenképpen jó idővel szakíthatja majd át a célszalagot a győztes.

A versenyt végül 2 óra 8 perc 3 másodperces idővel a kenyai Jairus Kipchoge nyerte.

A nők között pedig az etióp Rahma Tusa lett az első 2 óra 23 perc 46 másodperccel és így zsinórban harmadjára nyerte meg a Római Maratont.