Magyar sportlövő aranyérem a világkupán

A légpuskás Péni István nyert Mexikóban.

Magyar győzelemmel zárult a férfi légpuskások versenye a mexikói Guadalajarában rendezett sportlövő világkupán.

Péni István, az Újpest sportlövője a negyedik helyen jutott döntőbe, ahol nem remegett a keze, mindössze egyetlen kilences lövése volt. Végül 249,5 körrel, az osztrák Alexander Schmirlel nagy csatát vívva nyert.

"Nagyon szoros volt a döntő. Az alapversenyben is az utolsó 20 lövésemmel hoztam be magam a döntőbe, ahol ott végig előttem volt az osztrák Schmirl egy pár tizeddel. Az utolsó lövéssel tudtam élre kerülni és azzal megszerezni az aranyérmet. Boldog vagyok nagyon" - nyilatkozta az ifjú világkupa-győztes magyar sportoló.

Schmirl végül 8 tizeddel Péni mögött zárt és szerzett ezüstérmet. Az indiai Ravi Kumaré lett a bronz. Sidi péter lemaradt a döntőről, a 12. helyen zárt Mexikóban.

A 21 éves, ötszörös junior Európa-bajnok, junior világbajnok és ifjúsági olimpiai bajnok Péni Istvánnak ez az eddigi legnagyobb sikere a felnőtt mezőnyben.