Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Orosz és norvég arany a zárónapon

Orosz és norvég arany a zárónapon
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Nem vonulhattak saját zászló alatt az oroszok a záróünnepségen.

Véget ért a phjongcsangi téli olimpia vasárnap. A záróünnepségen nem vonulhattak saját zászló alatt az oroszok. 

HIRDETÉS
HIRDETÉS

 A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) végrehajtó bizottsága úgy döntött, hogy továbbra is csak az olimpiai mozgalom lobogóját használhatták.

Ennek ellenére az aranyérmes férfi jégkorong-válogatott az orosz himnuszt énekelte. A döntőben Oroszország Németország csapatát győzte le a hosszabbításban, 4-3-ra.

Az olimpia utolsó számában a norvég Marit Björgen győzött a sífutók női klasszikus stílusú 30 kilométeres versenyében. 

Ezzel ő lett a téli ötkarikás játékok történetének legeredményesebb versenyzője: a 37 éves sífutó 8. olimpiai aranyát nyerte.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Orosz csapások Kelet-Ukrajnában: három halott, 22 sebesült

Üzemanyaghiányt és ellátási gondokat okoztak az ukrán dróncsapások 53 orosz régióban

Moszkva betiltja az éjszakai motorozást a Krímben, mert félti a légvédelmet