Fourcade célfotóval nyert biatlonban
Fourcade célfotóval nyert biatlonban Szerzői jogok REUTERS/Toby Melville
Szerzői jogok REUTERS/Toby Melville

A francia sportoló megszerezte negyedik téli olimpiai bajnoki címét.

A francia Martin Fourcade és a német Simon Schempp alig észrevehető különbséggel ért célba a téli olimpia 15 kilométeres biatlon versenyén. A dobogóra még a norvég Emil Hegle Svendsen is felküzdötte magát.

Fourcade célfotóval nyert, és ezzel a győzelemmel megszerezte negyedik olimpiai bajnoki címét – ezzel pedig ő lett minden idők legeredméynesebb francia téli olimpikonja.

Második aranyérmét nyerte Marcel Hirscher a pjongcsangi téli olimpián. Az osztrák síelő ezúttal férfi óriásműlesiklásban diadalmaskodott. Kékesi Márton 42., Samsal Dalibor 44. lett.

Norvég síakrobata nyerte a szabadstílusú síelés férfi slopestyle versenyét. Oystein Braaten másodikként mutatta be gyakorlatát a döntő első sorozatában, később pedig senki sem tudta felülmúlni a pontszámát.

Norvégia ünnepelt a 4x10 km-es férfi sífutó váltóverseny után is.

A norvég staféta a célban 9,4 másodperccel előzte meg az orosz sportolók csapatát. A harmadik helyet Franciaország szerezte meg.