Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Koszovó: idén megállapodunk Szerbiával

Koszovó: idén megállapodunk Szerbiával
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Hashim Thaçi koszovói elnök bízik benne, hogy már nem kell sokáig várni a kapcsolatok rendezésére.

Idén megállapodás születik Szerbia és Koszovó között, amely lezárja a két ország konfliktusát, és lehetővé teszi, hogy Koszovó az ENSZ tagja legyen - mondta Hashim Thaci, Koszovó elnöke egy interjúban. Ez szerinte még úgy is lehetséges, ha Szerbia nem ismeri el Koszovót önálló államként.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

"Nagyon jó lenne a kölcsönös elismerés, de ennek autonóm döntésnek kell lennie mindkét ország eseteében. Koszovó készen áll" - mondta Thaçi.

A nyugat-balkáni országokon egyre nő a nyomás, ho gy az uniós tagság érdekében rendezzék a kapcsolataikat. A felkészülésben elöl járó Szerbia és Montenegró 2025-ben az unió tagja lehetne. De ennek feltétele a fenntartható békefolyamat - ahogy Heinz Christian Strache osztrák kancellárhelyettes figyelmeztette a szerb külügyminiszter Ivica Dacicot kedden.

A szlován elnök Bohut Pahor koszovói látogatásának második napján arra hívta fel a figyelmet, hogy Koszovónak ratifikálnia kell a demarkációs egyezményt Montenegróval és az uniós közvetítéssel létrejött megállapodásokat Szerbiával azért, hogy az uniós csatlakozási folyamat ne akadjon meg. 

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Egy éven belül másodjára is nyert az Albin Kurti vezette kormánypárt a koszovói választáson

Megkezdődtek az előrehozott parlamenti választások Koszovóban

Szimbolikusak vagy valóban van hatásuk a Koszovóval szembeni EU-s szankcióknak?