Az Euronews többé nem érhető el Internet Explorer-rel, ez a böngésző ugyanis nem támogatja a legújabb technikai fejlesztéseket. Arra kérjük, használjon más keresőt, mint amilyen az Edge, Safari, Google Chrome vagy Mozilla Firefox.

Hirscher megcsinálta, olimpiai bajnok kombinációban

A jelenlegi legjobb férfi alpesi síző, Marcel Hirscher megszerezte a medálgyűjteményéből egyedüliként hiányzó olimpiai aranyérmet: az osztrák versenyző kombinációban győzött a phjongcshangi olimpia keddi napján.

A két magyar induló közül Samsal Dalibor 32., míg Kékesi Márton 35. lett.

Chloe Kim nyerte meg a hódeszkások versenyét félcsőben. A csupán 17 éves, koreai származású amerikai lány közel tíz ponttal volt jobb a második helyezettnél. A harmadik menetben egymás után kétszer is bemutatott egy 1080-as ugrást - az olimpiák történetében először.

Független Orosz Sportolóként induló házaspáré az első érem curlingben. Az Anasztaszija Brizgalova, Alekszandr Kruselnyickij kettős 8–4-re győzte le a norvégokat, így a vegyespárosok bronzérmét szerezte meg. Kedd déltől rendezik a Kanada-Svájc döntőt.