Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Szöuli díszebéd a phenjani vezetőknek

Szöuli díszebéd a phenjani vezetőknek
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Kim Dzsongun húgát és küldöttségét a dél-koreai miniszterelnök látta vendégül.

Az észak-koreai vezető húgának, Kim Jo Dzsongnak adott ebédet Ri Nakjon dél-koreai miniszterelnök Szöulban. Az észak-koreai delegációban helyet kapott a népi gyűlés elnöke Kim Jongnam, a déli küldöttségben pedig ott volt az országegyesítési miniszter Cso Mjung Gjon és a sportminiszter Do Zsong Van is. A díszebédet egy előkelő szöuli hotelben rendezték. A phenjani felsővezetők és sportolók jelenléte a dél-koreai téli olimpián azután vált lehetővé, hogy januárban a két ország képviselői két év óta először találkoztak egymással a határ menti demilitarizált övezetben lévő Panmindzsonban.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Nem mindenki örül ugyanakkor a közeledésnek: noha a széles közvélemény üdvözölte az észak-koreai részvételt a pjongcsangi téli játékokon, jobboldali tüntetők vasárnap is demonstráltak Phenjan ellen. Ugyan kis számban voltak az utcán, de a tiltakozás dühös rakciókat váltott ki az észak-koreai állami médiában.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Kim Dzsongun még intenzívebb fegyverkezést ígér, szerinte atomháború fenyegeti a régiót

30 év börtönbüntetést kapott az életfogytiglani mellé a volt dél-koreai elnök

Az atomprogram helyett inkább a gazdasági együttműködésről volt szó a kínai elnök észak-koreai útján