NBA: Murray volt a Denver hőse

A Nuggets hátvédje 38 ponttal és 6 gólpasszal karriercsúcsot ért el, és győzelemhez segítette csapatát a Portland ellen.

Craig triplája volt az első negyed kevés kosarainak egyike a Pepsi Arénában. Remek védekezést mutattott be mind a fehér szerelésben játszó házigazda Denver, mind a Portland a meccs elején az NBA legutóbbi játéknapján.

Az első félidőben 15 pontig jutó Damien Lillard vezetésével átvette az irányítást a Trail Blazers. A nagyszünet után már - itt éppen Plumlee show-elemével - a Nuggets üldözte a vendégeket.

A hajrában Nurkic bosszantotta egykori csapata szurkolóit. Szűk 4 perccel a vége előtt 5 ponttal vezetett a Portland.

A nap denveri hőse címre, a tavalyi újoncszezonjában remeklő, idén eddig nem csillogó Jamal Murray jelentkezett be. Két percre a zárástól távolról egyenlített (99-99), majd egy egyéni betöréssel és a megítélt plusz egy dobás precíz végrehajtásával fordított (100-99).

A hátvéd összesen 38 pontot szórt és kiosztott 6 gólpasszt is, ami karriercsúcsot jelent. A Denver pedig 104-101-re nyert.

A Nuggets és a Trail Blazers is play-off-ot érő pozíciót foglal el a nyugati konferencia táblázatán.