NBA: győztes kosár 0,9 másodperccel a vége előtt

A Detroit Pistons zsinórban ötödik mérkőzésén veszített.

Fordulatos és drámai befejezést hozó meccset kezdett remekül a Brooklyn Detroitban az NBA-alapszakasz legutóbbi játéknapján.

Carroll triplája a Nets magabiztosságát mutatta, a vendégek 10 ponttal vezettek az első negyed után.

A második játékrészben Joe Harris 10 méterről talált a hazai gyűrűbe - csak hogy maradjon közte a tíz.

A Pistons fogcsikorgatva, apránként faragott hátrányából. Egy palánk alatti labdaszerzést követően Kennard hárompontosával, a negyedik negyed derekán ért lőtávon belülre (80-77).

Az utolsó egy percben a detroiti LeVert két büntetőt is kihagyott, majd szűk 5 másodperccel a vége előtt Andre Drummond egy közelivel megfordította a találkozót.100-99 a Pistonsnak.

A Netsnek azonban erre is volt válasza: a meccsen 22 pontig jutó Dinwiddie 9 tizedmásodperccel a dudaszó előtt megdobta a Brooklyn győztes kosarát: 101-100.

A Detroit rossz passzban van, zsinórban ötödik vereségét szenvedte el - legutóbb éppen Brooklynban tudott nyerni -, és már a playoff-helyekről is kiszorult.