Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Kivesézték az amerikai elnököt

Kivesézték az amerikai elnököt
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Kíméletlenül nekimentek Trumpnak rasszistának minősített kijelentése miatt

Trump ugyan nem megy el a londoni amerikai követség avatására, viaszmását azonban máris kiállították a majdnem befejezett épület előtt, a Temze déli partján.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Közben az ENSZ Emberi Jogi Tanácsa egyszerűen rasszistának minősítette őt:

– Az amerikai elnök szavai sokkolók és szégyenteljesek. Sajnálom, de ezeket csak egyetlen jelzővel illethetem: rasszisták. Egyetlen nem fehér népességű ország vagy földrész sem minősíthető „pöcegödörnek”. Ez elfogadhatatlan – mondta Rupert Colville, az Emberi Jogi Tanács szóvivője.

A demokraták is nyomban kivesézték az elnököt. Richard Blumenthal szenátor tweetjében „zajos rasszizmusnak”, és az „amerikai értékek arcátlan elárulásának” nevezte Trump szavait.

Laurent Lamothe, a volt haiti kormányfő ezt üzente: „Szégyellje magát Trump, akit olyan fokú tudatlanság jellemez, mint az Egyesült Államok újkori történelmében egyetlen más elnököt sem!”

A norvégok sem fukarkodtak a tweetekkel.

„Norvégiából senki sem akar a pöcegödör országba költözni. Itt mindenkinek jár az egészségbiztosítás, a családi pótlék, ráadásul az oktatás ingyenes, a fegyverek ellenőrzése pedig valós” - írta Michael J. McDonald.

Honfitársa pedig ezt tweetelte: „Norvégia köztudottan a legboldogabb ország. Miért költöznénk hát egy pöcegödörbe?”

Az amerikai elnök szerdán találkozott a norvég miniszterelnökkel, és akkor is kínos bakiba keveredett. Bejelentette, hogy olyan típusú harci gépet szállítanak Norvégiának, amely egyébként csak egy videójátékban létezik.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on