Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

A betlehemi misén a palesztin elnök is résztvett

A betlehemi misén a palesztin elnök is résztvett
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

A Születés templomában prédikáló érsek kerülte a politikai kijelentéseket, de felelősségteljes döntésekre szólította fel a politikusokat.

Megtelt az éjféli misére Betlehemben a Születés temploma, az ünnepi szertartáson a palesztin elnök, Mahmúd Abbász is résztvett.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Az éjféli misét Pierbattista Pizzaballa érsek celebrálta. A jeruzsálemi latin pátriárka apostoli adminisztrátora is elutasítja az amerikai döntést, de prédikációjában igyekezett távol maradni a politikai kijelentésektől:

"Azokhoz szólunk, akik a jövőnkről döntenek. Ma az emberek jobban függenek döntéseiktől, mint valaha. A számos múltbéli csalódás és napjaink sérelmei ellenére a politikai döntéshozók elszántsággal tehetnek azért, hogy ne foszoljon szerte a jövőkép." - mondta Pierbattista Pizzaballa érsek.

Bár a Születés temploma zsúfolásig megtelt az ünnepi szertartásra, a ciszjordániai városba a szokásosnál kevesebb keresztény zarándok érkezett az elmúlt hetek összecsapásai miatt. Gyakran tört ki erőszak az izraeli katonák és a feldühödött palesztin tüntetők között, akik az ellen tiltakoztak, hogy az Egyesült Államok Jeruzsálemet izraeli fővárosként ismerte el. A keresztényeknek, a muzulmánoknak és a zsidóknak egyaránt fontos szent helyeik vannak Jeruzsálemben. 

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Oroszok és ukránok együtt ünnepelték békében az ortodox karácsonyt Budapesten

Putyin Jézus Krisztushoz hasonlította az Ukrajnában harcoló orosz katonákat

Georgia ortodox karácsonyt ünnepel a zajló EU-s tüntetések közepette